Iridologia

Iridologia

Je alternatívna disciplína štúdia očnej dúhovky, ktorá sa sústreďuje na analýzu a pozorovanie znakov v oku. Počas niekoľkých storočí študovali, tieto znaky a tvary a priraďovali k špecifickým zdravotným problémom,fyzickým prednostiam, oslabeniam a genetickým konšuítúciam. Tieto empirické štúdia sa stali základom konštitučnej iridológie. 

Je zameraná na tri základné oblasti: genetiku, problém a chorobu. Genetický potenciál je u každého človeka daný, nato, aby sa počas života prejavil v podobe choroby je nutný faktor, ktorý ho vyvolá.

Vznik súčasnej iridológie sa datuje od roku 1836. Zakladateľom je Ignac Peczely (1825-1911), ktorý prechádzal jedného dňa cez hustý les, vyrušil sovu. Tá na neho náhle zaútočila a zapichla svoje pazúriky do jeho ramena. Peczely v sebaobrane zlomil sove nohu vzal ju domov a začal sa o ňu starať,časom si všimol , že sa v oku sovy objavil tmavý prvok, ktorý časom zbelel. Vznik tohto prúžku spájal so vznikom zlomeniny. Táto udalosť neskôr motivovala Peczelyho k ďalšiemu štúdiu a významne ovplyvnila smer jeho života. Stal sa lekárom. U svojich pacientov hľadal na dúhovke podobnú čiaru, akú videl kedysi pri sove. Postupne vypracoval schému, ktorá znázorňuje lokalizáciu orgánov na dúhovke.

Postup pri diagnostike z dúhovky

Vyšetrenie trvá 1-1,5 hod, klient má odfotenú očnú dúhovku makroobjektívom , aby čo najdokonalejšie sa vedeli prezrieť všetky vrstvy. Klient je prítomný pri diagnostike, spoločne prechádzame a poukazujeme na dané znaky, ktoré sa v dúhovke nachádzajú. V prípade zistenia predispozície alebo priebehu  na vážnejšie postihnutia v organizme je klient odoslaný k špecialistovi, kde sa dediferencuje vysloví jeho diagnóza. Irisdiagnostika nepoužíva medicínsku terminologiu. Ale zručný a skúsený indolog ich rozpozná.

Iridologia nevyslovuje konkrétne diagózu, ale analyzuje stav tkaniva, tak ako sa reflexne odráža v dúhovke, nevie konkrétne hodnoty krvného tlaku, cukru a špecifické laboratórne parametre, nevie zistiť konkrétne baktérie a vírusy ich druh ani určiť konkrétne aké lieky berie,aké ťažké kovy sa tam nachádzajú, o aký patogen ide, nevie rozoznať druh nádoru,len jeho prítomnosť a dopad na organizmus aj predipozíciu na preibeh ktorým smeruje .Nezistí konkrétny druh operácie, o aký úraz išlo vie že sa stal podľa jaziev a porušení orgánových štruktúr v danej oblasti Neukáže konkrétne tehotenstvo, len stav maternice, kde sa dá predpokladať při jej zväčšení a zmene veľkosti že môže ísť aj o tehotenstvo.Neurči čo človek jedol ani prítomnosť žlčníkových a obličkových kamenov, pretože kamienky nie sú spojené s nervovou sústavou, ale predispozíciu na ich vznik ukáže lebo tam môže prebiehať zápal a oslabenie v určitom mieste, ktoré môže byť týmito kameňmi a konkrementami vyvolané.

Dokáže zistiť príčinu chorôb a ich pôvod, základné nutričné potreby, metabolický typoslabenie orgánov, žliaz a tkanív, nervového systému, štádia a miesta zápalových procesov v organizme, lymfatickú a cievnu stavbu, Stav chrbtice, presné lokalizácie problémov a blokácií, Psychickú predispozíciu a rozladenosť, poruchy. Nádory bez konkretizácie druhu. zobrazuje konkrétny stav orgánov, tkanív, sústav a ich vzájomného pôsobenia, stav organizmu ako jedinečného celku, na neprejavené problémy, ktorých príznaky ešte nemusíme vnímať.

Kontaktujte nás

Zaujala Vás naša ponuka. Neváhajte a kontaktujte nás. Tešíme sa na Vás.

Objednať sa